11 maja – Międzynarodowy Dzień bez śmiecenia!

Podczas zawodów #DASHRADE Run, 11 maja,  świętujemy także Międzynarodowy Dzień bez śmiecenia (World non-waste Day)!

Nie śmiecąc chronimy środowisko i szanujemy naszą wspólną przestrzeń życiową – pamiętajmy o tym przez cały rok! Śmiecenie jest w naszym odczuciu niedopuszczalne – szczególnie podczas imprez sportowych, gdzie jesteśmy blisko natury i korzystamy z jej uroków. Co ciekawe, podczas spacerów, pieszych wędrówek czy treningów nikt przecież nie zostawia po sobie plastiku (a przynajmniej nie powinien), dlatego nie dawajmy sobie (i nikomu) przyzwolenia na takie zachowanie podczas biegu.

 

Ilość śmieci, które każdorazowo zbieramy po zawodach na całej długości trasy, jest ogromna. Część z nich jest rozwiana przez wiatr, części nie jesteśmy w stanie zebrać, bo ich po prostu nie widać. Butelki po wodzie, plastikowe kubeczki, folie, saszetki po żelach, tubki po shotach, opakowania po batonach i czekoladzie, skórki po bananach i pomarańczach. Tak- skórki po owocach to też śmieci!

 

Podczas #DASHRADE Run śmieci wyrzucamy WYŁĄCZNIE w strefie do tego wyznaczonej – w odległości do 50m od bufetów, o czym informować Was będzie tablica „koniec strefy zrzutu”. Rozumiemy, że nie zawsze stoją tam kosze czy kartony na śmieci, wyrzucajcie więc: na pobocze, na trawę, w bok – obojętnie, ale śmiecenie poza wyznaczoną strefą może być karane dyskwalifikacją.

 

Nasz Apel: szanujmy naturę, szanujmy wodę, cieszmy się i korzystajmy z piękna przyrody. I do zobaczenia na trasie!

 

Wszystkie szczegóły, w tym planowane zmiany i ciekawostki, będą się sukcesywnie pojawiały na stronie zawodów oraz na:

FANPAGE

WYDARZENIE

oraz w wysyłanym do zawodników newsletterze.

 

Do usłyszenia.

Organizatorzy

 

Udostępnij ten wpis: