Drugi Bieg Mietkowski 11.05.2014 – ruszyły zapisy!

bieg_mietkowskiNiezmiernie miło nam ogłosić start rejestracji do drugiego Biegu Mietkowskiego czyli pętli wokół największego jeziora na Dolnym Śląsku!

Pierwsza edycja, odbyła się 16 czerwca tego roku, i zakończyła się sporym sukcesem. Podsumowaliśmy wszystkie uwagi i sugestie. Dziś możemy z radością zaprosić Was po raz drugi do Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie.

11 maja 2014 roku właśnie z tego miejsca ruszy drugi Bieg Mietkowski. Po konsultacjach data biegu została przesunięta na maj, ponieważ w pierwotnie zakładanej dacie odbędzie się Półmaraton Wrocławski. Dajemy zatem szansę biegaczom zainteresowanym oboma biegami zregenerować się i uczestniczyć w obu wydarzeniach.

 

Miło nam poinformować o kilku istotnych zmianach.

Po pierwsze: rejestracją oraz chipowym pomiarem czasu zajmie się znana w środowisku biegaczy firma Ultima Sport. Profesjonalny pomiar czasu jest standardem na wszystkich liczących się imprezach, zatem nie może go zabraknąć na Biegu Mietkowskim.

Po drugie: ze względu na większą liczbę uczestników planujemy zamknięcie całej trasy biegowej dla ruchu samochodowego. W tym roku to rozwiązanie nie było konieczne ze względu na mniejszą liczbę zawodników. Bezpieczeństwo zawodników jest dla nas priorytetem, a przy większej liczbie zawodników to rozwiązanie jest konieczne. Szczegóły podamy w najbliższych miesiącach.

Druga edycja Biegu Mietkowskiego

Po trzecie: dwa punkty regeneracyjne. Podczas pierwszej edycji dysponowaliśmy jednym punktem zlokalizowanym między 8 a 9 kilometrem. Piękna, upalna pogoda wycisnęła z zawodników siódme poty i jeden punkt okazał się niewystarczający. Słuchając waszych sugestii od tej edycji na trasie będą dwa punkty: pierwszy około 7. a drugi około 12. kilometra.

Limit czasu wynosi 2h 15 minut, natomiast maksymalna liczba uczestników to 500 osób. Rejestracja ruszyła 1 listopada. Opłata startowa od 1 listopada do 28 lutego wynosi 30 złotych, potem wzrasta do 40 złotych. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie.

[ PRZECZYTAJ REGULAMIN ]

[ ZAPISZ SIĘ NA BIEG ]

I na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiej videorelacji z pierwszego Biegu Mietkowskiego!

Udostępnij ten wpis: