Oświadczenie w sprawie Biegów Juniorskich

11 maja 2019r., podczas organizowanego przez nas biegu #DASHRADE Run, odbywały się także Biegi Juniorskie dla dzieci i młodzieży.

W grupie najmłodszych biegaczy zwycięzca Adam Kalemba, który po proteście jednego z rodziców został zdyskwalifikowany za start w nieodpowiedniej kategorii wiekowej.

Po wnikliwej analizie zapisów w Biegach Juniorskich, już po zawodach  okazało się, że system zapisów, który jest obsługiwany przez zewnętrzną firmę, błędnie przydzielił kategorię wiekową kilku osobom i tak naprawdę te wszystkie osoby powinno zostać zdyskwalifikowane (choć nie był to ich błąd).

W związku, że interpretacja naszego regulaminu mogła być niejednoznacznie odebrana, postanowiliśmy wycofać dyskwalifikację Adama Kalemby i uznać go za zwycięzcę biegu, jednocześnie utrzymać pozostałe wyniki.

Bardzo nam przykro, że dyskwalifikacja na zawodach dotknęła Adama, choć po biegu decyzja nam się wydawała słuszna, to po przeanalizowaniu konsekwencji trzymania się tych wytycznych postanowiliśmy utrzymać wynik Adama i przywrócić go na listę zawodników i uznać jego I miejsce OPEN w kategorii 6-7 lat.

Jesteśmy stosunkowo młodym zespołem zajmującym się biegami dla dzieci i przykro nam, że zaistniała taka sytuacja. Sprawę wyjaśniamy i uściślamy na przyszłość, żeby podobnych wątpliwości i komplikacji nie było.

Dziękujemy za Wasze uczestnistwo i wyrozumiałość.

Wyniki Biegów Juniorskich na dystansie 200m prezentują się następująco:

OPEN M:

  1. Adam Kalemba
  2. Szymon Laskowski
  3. Wiktor Waligóra

OPEN K:

  1. Malwina Budnik
  2. Martyna Brańka
  3. Natalia Jeznach

Przepraszamy za zaistniałą sytuację, jest nam szczególnie przykro, że sytuacja ta dotknęła dziecka.

Organizatorzy

Udostępnij ten wpis: